Dobývajte chorvátske more...
info@chorvatskojachty.com +421 911 861 125
 
 

Plachetnice

 

plachetnica chorvatsko prenajom

Vietor do plachiet“, takto kričí kapitán. Plachetnica sa tiež nazýva aj najelegantnejšou loďou, zistite prečo je to tak. Plachetnica je prvý dopravný prostriedok, ktorý je poháňaný inou ako ľudskou alebo zvieracou silou. S prenájmom plachetnice získate ten pravý námornícky zážitok.  Zistite, ako sa ovláda loď bez motora, stačí rozvinúť plachty a uháňať s vetrom o preteky. Elegantnú plavbu si zamilujete.

Ovládanie

Ako už z názvu znie, plachetnica je loď, ktorá je poháňaná vpred plachtami. Jej ovládanie si  vyžaduje zručného a skúseného námorníka, ktorý s plachtením má skúsenosti. Plachtenie využíva kinetickú energiu vetra, vďaka ktorej je plachetnica poháňaná dopredu. Moderné oplachtenie na plachetnici ju dokáže poháňať nielen po smere vetra ale aj šikmo, či dokonca proti nemu. Takto môžete voliť smer jazdy sami a dostanete sa tam, kam chcete.  Ponor plachetnice môže byť od 1 metra do 3 metrov, pri veľkých plachetniciach viac, preto prístup blízko k brehu s ňou nie je vhodný.  Plachetnica je vhodná na pohodlnú relaxačnú jazdu, no ak zafúka dobrý vietor, viete si užiť adrenalínovú jazdu, ktorú si zamilujete.

Interiér 

Interiér plachetnice je rozhodne menší ako interiér katamaránu, no poskytuje všetko, čo potrebujete. V základe máte v podpalubí priestor na spanie, kuchynku a toaletu. Vybavenie samozrejme záleží od veľkosti plachetnice na prenájom. Čím väčšia plachetnica, tým viac vybavenia a komfortnejší pobyt na mori v chorvátsku.

Typy plachetníc na prenájom

V ponuke plachetníc na prenájom máme jednosťažňové plachetnice tipu:

Kat – plachetnica kat má sťažeň ukotvený blízko provy, hlavná plachta je buď vratiplachta alebo bermúdska plachta.

Šalupa – plachetnica šalupa má sťažeň ukotvený ďalej od provy, takto umožňuje využívať aj prednú stehovú plachtu. Šalupa je najpoužívanejší tip plachetnice, nakoľko využíva dve plachty. Takto stavaná plachetnica je veľmi dobrá na plachtenie po vetre

Kuter – plachetnica kuter má sťažeň umiestnený ešte ďalej od provy, takto je možné využívať viacero stehových plachiet.

Ak máte záujem o dovolenku na lodi, na ktorej sa nudiť nebudete, je plachetnica tou správnou voľbou. Stačí si vybrať z ponuky plachetníc na prenájom a onedlho môžete rozvíjať plachty a uháňať s vetrom o preteky.

V prípade otázok prejdite sem: často kladené otázky

"Veľmi by sme sa chceli poďakovať za profesionálny prístup a ochotu pomôcť pri našich špeciálnych požiadavkách a celkovému zabezpečeniu pohodlia počas našej dovolenky na plachetnici. Všetko bolo riadne pripravene, čo nám dovolenku spríjemnilo. Určite Vaše služby ešte využijeme. Ešte raz veľká vďaka."

- Rodina Zvrškovcová