Dobývajte chorvátske more...
info@chorvatskojachty.com +421 911 861 125
 
 

FAQ

 

Akú loď si zvoliť?

Pri voľbe lode záleží na tom, aký štýl plavby Vám viac vyhovuje a kde sa plánujete na dovolenke pohybovať. Ak chcete vzrušujúcu dovolenku, odporúčame prenajať plachetnicu. Neustále budete sledovať smer vetra a zaručene sa nudiť nebudete. Ak plánujete pokojnú jazdu bez veľkého kolísania lode na mori, odporúčame katamarán. Pre pohodlnú a bezstarostnú plavbu odporúčame motorovú jachtu. Ak nechcete stráviť veľa času na mori a plánujete sa plaviť len na prípadné výlety skúste motorový čln. Ak nechcete robiť vôbec nič, len sa bezstarostne plaviť a chcete aby bolo o Vás postarané, tak je pre Vás správna voľba gulet alebo cruiser. Výber lode treba dôkladne zvážiť, budete na nej 7 a viac dní.

Kde si loď vyberiem?

Vašu loď na prenájom si môžete vybrať tu: http://www.chorvatskojachty.com/SK/prenajom-lodi/

Nutnosťou je vyplniť všetky potrebné informácie, ktoré sú pre Vás a Vašu dovolenku dôležité.

Kde sa nalodíme?

Loď na prenájom je vždy ukotvená v maríne. Názov maríny je uvedený pri informáciách o lodi, ktorú si vyberáte. Je potrebné, aby ste sa do maríny dopravili v stanovenom termíne.

Kde nechám auto ak sa dostavím do maríny?

Súčasťou každej maríny je parkovisko. Tam môžete bezstarostne Vaše auto odparkovať. Parkoviská sú pod dohľadom.

Je loď aj s posádkou?

Pri prenájme plachetnice, katamaránu, motorovej jachty, či motorového člnu, je cena lode započítaná bez posádky. V prípade záujmu je možné si posádku doplatiť. Pri prenájme kajuty na gulete, či cruisery, je loď aj s posádkou a bude o Vás plnohodnotne postarané.

Čo je to loď bez skippera?

Je to loď bez posádky alebo lodiara.

Čo sa stane ak loď poškodím?

Všetky lode sú poistené, v prípade potrebných doplatkov je nutné túto čiastku ako zodpovedný za nehodu vyrovnať.

Pred prevzatím lode sa skladá kaucia, ktorej výška je uvedená vždy pri internetovej ponuke lode na prenájom. Kaucia sa vzťahuje na možné vzniknuté škody. Ak loď odovzdáte bez žiadnej novo vzniknutej škody, kaucia je Vám v plnej výške vrátená. Ak škoda vznikla, je cena za opravu odčítaná zo sumy kaucie. Pred prevzatím lode si ju treba dobre prezrieť, prípadne vyfotiť, aby sa predišlo možným nedorozumeniam.

V akom termíne si mám loď prenajať?

V ľubovoľnom, záleží to na Vás. Lode sú možné k prenájmu počas celého roka. Počas sezóny sú ceny za prenájom vyššie, mimo sezóny zase nižšie. Treba si v prvom rade zvážiť, aké počasie Vám viac vyhovuje, či máte radšej 20°C alebo 35°C.

Aké doklady sú potrebné pri prenájme lode? 

Asi najdôležitejší doklad, ktorý potrebujete pre plavbu loďou je platný kapitánsky preukaz pre danú oblasť plavby a preukaz rádiotelefonistu (VHF licencia). Je taktiež potrebné vyplniť zoznam posádky, ktorá sa s Vami bude plaviť (crew list)

Čo si mám na plavbu zbaliť?

1. slnečné okuliare

2. opaľovací krém, krém po opaľovaní, Panthenol

3. oblečenie s krátkym/dlhým rukávom. V noci môže byť chladno. Na mori môže fúkať studený vietor.

3. pršiplášť/nepremokavá bunda

4. obuv, ktorá dobre drží na nohe s dobrou podrážkou. Na lodi môže byť mokro, predídete tak pádom, samozrejme na lodi sú aj záchranné kolesá a vesty 🙂

5. čiapka, šiltovka, šatka. Ochrana pred úpalom

6. lieky

7. všetky potrebné doklady

8. niečo na zábavu – hudbu, spoločenské hry, knihu…

9. môže sa hodiť aj spací vak

10. baterka, sviečky, svietnik

Ako je to s alkoholom?

Povolené je 0,5 promile. Môžu Vás navštíviť policajti a dať Vám fúkať.

Ak máte ľubovoľné otázky, kontaktujte nás radi Vám odpovieme a otázky sem doplníme.

"Veľmi by sme sa chceli poďakovať za profesionálny prístup a ochotu pomôcť pri našich špeciálnych požiadavkách a celkovému zabezpečeniu pohodlia počas našej dovolenky na plachetnici. Všetko bolo riadne pripravene, čo nám dovolenku spríjemnilo. Určite Vaše služby ešte využijeme. Ešte raz veľká vďaka."

- Rodina Zvrškovcová