Dobývajte chorvátske more...
info@chorvatskojachty.com +421 911 861 125
 

Dalmácia, Dugi Otok – marina Veli Rat

 

Marina Veli Rat sa nachádza v krásnom zelenom prostredí západnej časti ostrova Dugi Otok v zátoke Pantera pri národnom parku Saharun. Marína je výborne chránená pred vetrom vďaka priaznivému prostrediu, no pre ešte väčšiu bezpečnosť je do maríny pridaný vlnolam, ktorého dĺžka je 140 metrov. Takto sú zakotvené lode výborne chránené pred živlami a ako majiteľ môžete mať istotu, že sa lodiam nič nestane. Marina Vieli Rat ponúka 110 kotvísk na mori , pričom každé jedno kotvisko je vybavené vodovodnou aj elektrickou prípojkou. Je samozrejmosťou, že marina je vybavená toaletami a sprchou s teplou vodou, v priestoroch mariny je taktiež parkovisko a neďaleko sa nachádzajú supermarkety, pošta, bankomat, reštaurácie a rôzne kaviarne. O Vašu loď bude pečovať vyškolený personál, ktorý dozrie na všetko od opravy lode až po jej ukotvenie. Marína má vlastný servis lodí.

Dugi Otok

Dugi Otok je najväčším ostrovom súostrovia Zadar, 50 km dlhý a asi 5 km široký. To je celkom ďaleko od pobrežia – jeden a pol hodiny trajektom zo Zadaru (3 alebo 4 linky denne v lete). Dugi Otok je pokojná destinácia, ideálna pre turistov, ktorí ocenia pokoj a prírodné krásy, po ktorých   na ostrove niet  núdzi.
Centrálna poloha ostrova v Jadranskom mori (vzdialenejšie ako Ugljan a Pašman ostrovy) zabezpečuje, aby  počasie na nom   bolo ešte lepšie a „Stredozemnejšie“ ako nikde inde v Dalmácii. Na juhu ostrova Dugi Otok je hlboká (8 km) zátoka Telašćica, dosiahnuteľná  prechádzkou z pevninskej časti parku až k zátoke a slanému jazeru, alebo s loďami (ideálne), priamo od mora.

Saharun. V okolí sa nachádza mnoho malých ostrovov: na juhovýchodnom pobreží ostrova Dugi Otok je Národný park Kornati – 147 ostrovov s očarujúcimi pobrežiami a bujnou prírodou, s len málo ľudmi, ktorí tam žijú.

Hlavnou atrakciou prírodného parku Telašćica sú soľné jazero – odvodňovací oblasť 2 km dĺžky plné vlažnej vody s vysokou koncentráciou soli – a White Rock v časti na otvorenom mori, že po sto metroch padajú do hlbokého mora.

Ak hľadáte loď na prenájom v marine Veli Rat, prejdite sem:

Prenájom lodí Chorvátsko