Dobývajte chorvátske more...
info@chorvatskojachty.com +421 911 861 125
 

Dalmácia, Sukošan – marina Dalmacija

 

Marína Dalmacija leží 5,5 NM SV od mesta Zadar. Marina patrí k najväčším marinam na Jadrane.  Marina Dalmacija poskytuje 48 mól pre kotvenie lodí, ktorých kapacita je 1200 kotvísk na mori a ďalších 500 miest pre uschovanie lodí na súši. Hĺbka mora v miestach pre kotvenie menších lodí je od 3 metrov, kotvíská pre zakotvenie superjácht majú hĺbku mora od 7 m a je možné zakotviť loď od 20 – 25 m. Vchod do maríny má hĺbku mora od 4 – 10 m.  Každé kotvisko má svoju vodovodnú a elektrickú prípojku.

Marína má svoj vlastný servis pre opravu lodí a žeriav pre manipuláciu s nimi, 8 spŕch/WC, čerpaciu stanicu, ktorá leží v maríne pri móle 1, priamo pri vstupe do mariny a vlastné parkovisko, pre parkovanie áut. Marína má taktiež 4 reštaurácie, práčovňu a 3 obchody s potravinami.

Marína Dalmacija získala ocenenie modrej vlajky, ktorá sa udeľuje marinam a plážam za výnimočnú čistotu vody a okolia.

Sukošan

Sukošan je krásne letovisko s priestranným a kultivovaným dlhým pobrežím, početnými intímnejšími zátokami a čistým morom. Je známy aj ako námorné centrum. Sukošan je prírodným komplexom  okruhliakových pláží, komfortných kempov, význačných stavieb, olivových hájov, viníc, pohostinných ľudí a tradícií.
Sukošan ctí staré zvyky ako aj napríklad  sviatok sv. Kasijana, patróna Sukošanu (13.august).
Vzhľadom k mnohým reštauráciám a tavernám je Sukošan známy aj  ako miesto pitia vína a spevu.

Ak hľadáte loď na prenájom v marine Sukošan, prejdite sem:

Prenájom lodí Chorvátsko