Dobývajte chorvátske more...
info@chorvatskojachty.com +421 911 861 125
 

Marina ACI Split – Stredná Dalmácia

 

V najkrajšej časti prístavného mesta Split, severne od polostrova Sustipan, tam leží ACI marina Split. Je otvorená po celý rok a jej dlhé mólo poskytuje vynikajúcu ochranu od mora a od južných vetrov. ACI marina Split je vlastne bod, ktorý začína promenádov, ktorá je najdlhšia a určite jedna z najkrajších prímorských promenád na pobreží Jadranského mora, ktorá vedie ku rôznym plážam. Domáci by ju nazvali „sunčanog lipog cvita Mediterana“.

Marina ACI Split ponúka svojim zákazníkom 355 kotvísk na mori a ďalších 30 kotvísk pre lode na súši. V marine sa nachádza bankomat, dve reštaurácie a rýchle občerstvenie, práčovňa, opravovňa a servis pre jachty a žeriav pre manipuláciu s loďami do hmotnosti 10 ton. Čerpacia stanica je vzdialená od mariny ACI Split 100 metrov.

Split je nádherné mesto plné historických pamiatok. Asi najznámejšia budova v meste je Diokleciánov palác, ktorý bol postavený okolo roku 230 rímskym cisárom Diokleciánom. Ten tu dožíval svoje posledné dni a tak ako on si zamilujete mesto Split aj Vy. Ideálne miesto na strávenie dovolenky. V blízkosti sa nachádza známe letovisko Makarská riviera.

Ak hľadáte loď na prenájom v marine ACI Split, prejdite sem:

Prenájom lodí Chorvátsko