Dobývajte chorvátske more...
info@chorvatskojachty.com +421 911 861 125
 

Biograd – marina Šangulin

 

Marina Šangulin sa nachádza v meste Biograd na Moru, ktoré je vzdialené len pár km od mesta Zadar. Biograd je veľké turistické stredisko, ktoré leží na pobreží jadranského mora a je to východiskovým bodom pre návštevy národných parkov Krka, Kornati, Plitvické jazerá, Paklenica a hory Velebit. Marina Šangulin funguje už 30 rokov a jej služby sú na veľmi vysokej úrovni. Marína ma 200 kotvísk pre kotvenie lodí na mori, pričom každé jedno kotvisko má dostupnú elektrickú aj vodovodnú prípojku. V prípade potreby opráv je dostupný plne vybavený servis pre lode rôznych tipov. V blízkosti sa nachádzajú potraviny, reštaurácie, bankomat, WC/Sprcha, pošta, banka a rôzne bary, kde si môžete po náročnej plavbe odpočinúť. V marine Šangulin sa Vám taktiež ponúkajú obrovské možnosti výletov. Každý deň odchádza niekoľko 5 hviezdičkových lodí na nádhernú plavbu pozdĺž národného parku Kornati, ktorý patrí k tým najkrajším v Chorvátsku.

Biograd na Moru

Okrem kultúrneho a historického dedičstva, sa Biograd taktiež vyznačuje peknými plážami, malebnými zátokami a rôznymi ubytovacích zariadeniami. Mesto má celý rad reštaurácií, ktoré ponúkajú špeciality miestnej aj medzinárodnej kuchyne. Rad kultúrnych a zábavných programov a športových podujatí je k dispozícii v letných mesiacoch. Ľudové slávnosti pod holým nebom, na bazéne vedľa hotela Ilirija, v kine, športové turnaje a súťaže sa konajú pravidelne.

Malebný Pašman s radom malých ostrovčekov chráni Biograd a jeho riviéru pred silnými vetrami od mora, čo je výhoda pre plavcov a lode. Výlety do súostrovia Kornati (lodí) sú pravidelne návštevníkom tohto mesta ponúkané, rovnako ako výlety do neďalekého prírodného parku Telašćica. V bezprostrednej blízkosti (7 km) je Vranské jazero, najväčšie jazero v Chorvátsku, bohaté na sladkovodné ryby. Rybárske výlety sa organizujú tiež.

Biograd na Moru je jeden z najväčších a najlepšie vybavených tenisových kempov v tejto časti Jadranu. Zahŕňa 14 osvetlených tenisových kurtov s antukou, a 6 kurtov s tvrdým povrchom. Je situovaný v borovicovom lese, pozdĺž pláže. Kemp poskytuje výborné možnosti pre plachtenie a potápanie, a tiež ponúka kurzy plachtenia a potápania.

Ak hľadáte ubytovanie v Biograd na Moru, prejdite sem:

Hotely Biograd na Moru

Apartmány Biograd na Moru

Ak hľadáte loď na prenájom v maríne Kornati – Biograd, prejdite sem:

Prenájom lodí Chrovátsko